Projektowanie

Przygotowanie każdego projektu poprzedzone jest wizytą w przyszłym ogrodzie i rozmową z jego użytkownikami. W ten sposób poznaję oczekiwania, potrzeby, ale i upodobania estetyczne właścicieli ogrodu. Dopiero mając taką wiedzę, w oparciu o swoje doświadczenie, mogę stworzyć miejsce, które będzie spełniało wszelkie wymagania i pragnienia korzystających z niego osób. 

Nieobca jest mi stylistyka ogrodów angielskich, francuskich, japońskich czy romantycznych. Zawsze uwzględniam elementy sensoryczne i naturalistyczne w ogrodach, użytkowe oraz małą architekturę. Uwielbiam projektować ciekawe kąciki zabaw dla dzieci, warzywniki, jagodniki, by ogród był nie tylko ładnym obrazkiem, ale też miejscem użytkowym. 

Projekt obejmuje:
- 2-3 rysunki koncepcyjne, na podstawie których (po dokładniej analizie i rozmowie z właścicielami ogrodu) tworzę projekt ostateczny ze szczegółowym doborem roślin i rozmieszczeniem nasadzeń w terenie
- wykaz roślin
- propozycje małej architektury 

Cena:
- do 300 m kw. – od 500 zł do 1500 zł  
- 300-600 m kw. – od 800 zł do 3500 zł
- powyżej 600 m kw. – od 1 zł do 5 zł za 1 m kw. 
- projekt aranżacji balkonów i tarasów – od 30 zł za 1 m kw.
- przearanżowanie istniejącego ogrodu (projekt uwzględnia istniejącą infrastrukturę i nasadzenia) - od 2,5 zł do 6 zł za m kw. aranżowanej powierzchni.

UWAGA! Cena zależy w dużym stopniu od tego, jak bardzo skomplikowany jest projekt (im bardziej urozmaicony teren, im więcej elementów, tym projekt jest droższy), dlatego ostateczna kwota ustalana jest indywidualnie po pierwszym spotkaniu z inwestorem.

Nadzór autorski nad wykonywanym projektem – 60 zł za wizytę (obszar powiatu zielonogórskiego).

Oferta specjalna:

RABATA LEKIEM NA MONOTONIĘ
Nawet niewielki ogródek nie musi być tylko trawnikiem otoczonym iglakami. Czasem wystarczy kilka dodatkowych roślin, by ogród nabrał wyrazu, oddechu i radości. I dobrze wyglądał przez cały sezon. 
- projekt rabaty już od 150 zł!