Ogród dla całej rodziny - Zielona Góra

Ogród po czterech latach

Ogród po 10 latach...

Ogród powstał od podstaw przy "bliźniaku". Chociaż przestrzeń jest niewielka, zaspokaja potrzeby każdego z domowników. Właściciel uwielbia trawy i chciał mieć miejsce, gdzie mógłby się schować. Właścicielka lubi kwiaty, grzebanie w ziemi i podskubywanie owoców z krzaczka, a córeczka jest zapaloną kucharką i piosenkarką.
Projekt musiał przewidzieć kilka elementów, na których zależało właścicielom ogrodu: miejsce do zabaw dla córki, wiele traw i kwitnących roślin oraz zróżnicowanie poziomów. 
Wszystkie te elementy udało się zrealizować. Podwyższona rabata w rogu ogrodu jest sceną na występy córki, ale i miejscem relaksu wśród osłaniających i szumiących miło traw na hamaku. 
Na bylinowych rabatach kwitnących przez cały sezon znalazły miejsce też krzewy owocowe (maliny, porzeczka), truskawki, poziomki oraz zioła. Pod brzozą dającą delikany cień zaprojektowano placyk, na którym latem ustawiane są leżaki i basen. 
Przestrzeni ogrodowi dodaje żwirowa rabata z dużymi trawami i głazami uwielbianymi przez dzieci. 
Po latach zniknęła piaskownica, a krzewy owocowe zostały przeniesione na pobliską działkę ROD. Rabaty dojrzały, a byliny i krzewy wypełniły niemal całą przestrzeń rabatową.
Ogród prowadzony jest w sposób ekologiczny bez stosowania chemii z dbałością o bioróżnorodność.
Poszczególne strefy nadal pełnią swoją funkcję,   rośliny zdobią ogród przez cały rok.